Description
New Summer Toddler Sun Hat with Shawl Soft Brim Quick Dry Swim Cap Beach Sun CapMaterial:polyesterChild Size:48-50cm headAge: 1-3 years old









Price range: $8.00 through $8.48
New Summer Toddler Sun Hat with Shawl Soft Brim Quick Dry Swim Cap Beach Sun CapMaterial:polyesterChild Size:48-50cm headAge: 1-3 years old









| Weight | 0.047 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 28 × 3 in |
| Brand Name | YWSZBBST |
| Age Range | 1-3Y |
| Material | POLYESTER |
| High-concerned chemical | None |
| Pattern Type | Solid |
| Style | Daily |
| Cap Type | Fisherman's Hat |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Season | Summer |
| Craft of Weaving | Tatting |
| Department Name | baby |
| Strap Type | Fitted |
| Baby Age | 10-12 months, 13-18 months, 19-24 months |
| Gender | Unisex |
| Model Number | YG3648, Summer Soft Brim Quick Dry Cap |
| Kid Size | for head 48-50cm |
| Age | 1-3 years old |
| Swim Cap Soft Brim Quick Dry | Toddler Sun Hat with Shawl |
| Choice | yes |
Reviews
There are no reviews yet.